Wiele grafik jednym importem. Kawał pracy w moment!

Import wielu zdjęć lub logotypów w wyrównaną siatkę to dużo pracy. Indesign może zaoszczędzić Ci sporo czasu!

Wiele grafik jednym importem. Kawał pracy w moment!

Ile razy wstawiałeś do publikacji kilka, bądź kilkanaście, a może kilkadziesiąt logotypów? Popularne na plakatach: partnerzy, sponsorzy, organizatorzy, medialni, wspierający - żmudne... a czasem irytujące, bo logotypy wstawiasz do ślicznego, zakończonego projektu! Ups, zajmują połowę strony?!

Klienta nie zmienimy, ale jest skrót, który pomoże Ci szybciutko, równo wstawić na przykład 12 logotypów...

Wstaw wiele grafik jednym importem. Równo!

Jest bardzo wygodny skrót, którego możesz użyć wstawiając jednocześnie wszystkie wspomniane logotypy. Spróbujmy!

Wybierz tradycyjnie Umieść z menu Plik, zaznacz kilka, kilkanaście plików i w momencie, kiedy pojawi się kursor z ikona wstawiania wciśnij Cmd+Shift. I zacznij rysować obszar w którym chcesz umieścić grafiki.

Buch! Pojawia się siatka prostokątów, w które wstawione zostaną pliki - robi się ciekawie. Puszczając w tym momencie przycisk myszy wstawisz w siatce wszystkie importowane logotypy.

Klawisze modyfikujące

Jeśli jednocześnie w trakcie rysowania obszaru z siatka będziesz naciskał strzałki, twoja siatka będzie się zwiększać lub zmniejszać! Twoje 12 logotypów możesz wstawić w trzech rzędach lub i czterech kolumnach, bądź odwrotnie.

Naciskanie klawiszy PgUp i PgDown (lub trochę kombinując palcami CTRL+ Strzałka w lewo/w prawo) będzie zwiększac lub zmniejszac odstęp pomiędzy wierszami i kolumnami siatki. Dla przykładu, te same logotypy wstawiłem  powiększając podczas importu odstępy:

Pomyśl teraz o stworzeniu arkusza miniaturek zdjęć! Banał...

Właściwe przygotowanie logotypów ułatwi pracę

Aby wspomniane logosy umieścić naprawdę bezbłędnie musisz poświęcić im trochę czasu. Obrabiając logotypy zawsze poświęcam więcej czasu na ich wyszukanie, otworzenie, właściwe sformatowanie na stronie. Zakładam, że raczej kiedyś się przyda. I faktycznie tak się dzieje.

Dobrze przygotowane logotypy wspomnianym skrótem możesz wstawić w śliczną równa siatkę podczas jednego importu. Da się!

Subscribe to indesigner

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe