Własne ikony na pulpicie MacOS wyglądają prześlicznie

Do tworzenia własnych ikon jest wiele programów. Nie potrzebujesz ich, wykorzystaj Photoshopa i wypieść swój pulpit na maksa!

Własne ikony na pulpicie MacOS wyglądają prześlicznie

Twój komputer to Twoje środowisko pracy. Musisz się w nim dobrze czuć. Porządek na biurku i porządek na pulpicie komputera. Poukładane foldery, fajny schemat nazw i do tego własne ikony. Mniam!

Skomponuj własne ikony w MacOS

Swoje prace możesz poukładać w elegancko oznaczonych folderach. Ich stworzenie jest naprawde proste. Szczególnie jeśli potrafisz obsłużyć... komputer??!

Upraszczając, całość sprowadza się do kilku operacji Kopiuj/Wklej, dobrego pomysłu i szczypty artyzmu.

Zaznacz wybrany folder i pokaż okno informacji klawiszami Cmd+I lub wybierając pod prawym przyciskiem myszy opcję Informacje. W tym oknie zaznacz w lewym górnym rogu miniaturę ikony.

Skopiuj ją do schowka, przejdź do Photoshopa i załóż nowy dokument. Photoshop powinien od razu zaproponować rozmiary 1024x1024 piksele (tak! takie duże sa ikony w MacOS).

Wklej do utworzonego dokumentu zawartość schowka - ikonę folderu. Usuń warstwę tła, a potem zrób z ikoną Ci się tylko podoba. Ja lubię delikatne dodatki do oryginalnych folderów, ale jeśli się uprzesz możesz zmienić ten obraz całkowicie.

Po godzinach edycji,przecież te ikony są najważniejsze, zaznacz wszystko i Skopiuj scalone do schowka. Zawartość schowka wklej w to samo miejsce skąd skopiowałeś pustą ikonę folderu.

Jeśli nic nie zepsułeś Twoja ikona pojawiła się własnie na pulpicie!

Inne metody? Są, oczywiście w App Store

Dodam, że w AppStorze znajdziesz kilka programów do tworzenia własnych ikon, w tym używany przeze mnie Folder Icon. Od Photoshopa odróżnia go zestaw prostych znaczków, które można w prosty sposób wstawiać na ikony folderów. Program pozwala też na szybkie kolorowanie całych ikon. Też to zrobisz w Photoshopie...

Oddzielnym tematem są programy do hurtowego zmieniania ikon w całym systemie... Nie lubię ich, ale jeśli wzbudza to Twoje zainteresowanie daj znać - napisze o tym artykuł.

Subscribe to indesigner

Don’t miss out on the latest issues. Sign up now to get access to the library of members-only issues.
jamie@example.com
Subscribe